Vracíme vážně nemocným dětem jejich ztracené dětství

Staňte se cimborou

Říká se, že je lepší dávat než dostávat. Tohle motto znají všichni, kterým kdy někdo pomohl v těch nejtěžších chvílích. Pokud také vám něco říká, pojďte našim táborníkům ukázat vše dobré, co ve vás je. Využijte příležitostí, pomozte měnit životy k lepšímu a staňte se dobrovolníkem. U nás jim říkáme cimborové. Neboli kamarádi.

Dejte ze sebe tolik, kolik můžete, a zeptejte se sami sebe, v čem jste nejlepší. Odpovězte si na následující 4 otázky, a pokud na všechny odpovíte kladně, pak jste na nejlepší cestě stát se cimborou:

 • Jsem ochotný/á věnovat svůj volný čas a udělat něco zdarma pro dobrou věc?
 • Trávím rád/a svůj volný čas s dětmi?
 • Rád/a pro děti vymýšlím zajímavé hry a aktivity?
 • Jsem schopný/á se vcítit do situace dětí, které potřebují pomoc?
Přihlásit se

Podívejte se jak to u nás chodí

Táboroví dobrovolníci

Máte dostatek volného času? Připojte se k nám a staňte se cimborou, táborovým dobrovolníkem! Přihlaste se k nám a pomozte nám během jednoho z našich dvou letních mezinárodních turnusů. Jeden je pro české a slovenské děti a je na něm vyžadován český/slovenský a zároveň maďarský jazyk, druhý je pro polské děti a je na něm vyžadována znalost angličtiny.

Věděli jste, že každý odvážný táborník má svého dobrovolníka, kterému říkáme cimbora (maďarsky „kamarád“)? Každý cimbora plní jinou roli, společné mají to, že pracují s dětmi, snaží se je inspirovat a motivovat. Cimborové jsou s dětmi po celou dobu jejich dobrodružného získávání zkušeností. Vyberte si sami, která role vám nejlépe sedí!

Přihlásit se

Domácí cimborové

Jsou stále s dětmi. Účastní se táborových programů, při nichž děti inspirují, učí různé hry a povzbuzují je, starají se o to, aby jim bylo dobře, pomáhají uklidňovat konflikty a jsou dětem nápomocni po celý den od ranního čištění zubů až po večerku.

Cimborové průvodci

Jsou velmi důležitými členy týmu dobrovolníků na našich letních táborech. Doprovázejí děti při cestě na tábor i zpět.

Cimborové tlumočníci

Jsou našimi pomocníky na mezinárodních táborech; hovoří polsky, slovensky nebo česky a zároveň anglicky či maďarsky. Nejsou profesionálními překladateli, ale dobrovolníky, kteří plynně hovoří táborovým jazykem (anglicky nebo maďarsky) a alespoň jedním z výše uvedených jazyků – česky, slovensky nebo polsky a pomáhají s překladem během denních programů i běžných záležitostí.

Cimborové zdravotníci

Do této kategorie cimborů spadají lékaři, sestry, dietetici a fyzioterapeuti. Práce s nemocnými dětmi v nemocnicích je jejich každodenním povoláním, u nás jsou však také součástí všech dobrodružství. Účastní se všech zajímavých momentů, při kterých zajišťují takřka neviditelný lékařský dohled.

Programoví cimborové

Tito cimborové jsou opravdu skvělými společníky! Během dne zajišťují pro menší skupiny programy, jako je třeba jízda na koni, lukostřelba, kanoistika, rybaření, herecké či hudební aktivity, fotografování, ruční řemesla, lanové centrum nebo tajuplný les. Po večerech se tábor mění v místo dalších zážitků, se kterými děti následně uléhají před dalším dnem plným dobrodružství.

Dobrovolnictví v GO!

Ne všechny děti se kvůli svému zdravotnímu stavu mohou zúčastnit našeho Bátor Tábora. Proto se zážitkovou terapií věnujeme i malým pacientům v nemocnicích. Podpořit je může veselá společenská hra, vážnější rozhovor nebo společně vytvořené dílo. Našim hlavním cílem je vytvořit bezpečnou atmosféru, aby děti měly možnost vlastní volby, kontroly a autonomie, a to prostřednictvím bezstarostných hravých aktivit.

Žádné dítě nechce být samo. Našim dobrovolníkům proto říkáme cimborové, což jsou maďarsky kamarádi.

Našim GO! dobrovolníkem se můžete stát, pokud:

 • je vám více než 20 let
 • jste otevřený/á, pozitivní a kreativní
 • rád/a si hrajete s dětmi
 • máte minimálně 3 odpoledne ročně, která můžete strávit jako cimbora v nemocnici v Praze

Co nabízíme:

 • metodu zážitkové terapie
 • profesionální školení
 • inspirativní, veselý a spokojený tým
 • podporu koordinátora během programů
 • setkání dobrovolníků

V Praze začneme s programem GO! v květnu 2020, školení GO! dobrovolníků proběhne o víkendu 18.-19. dubna 2020. Více podrobností vám rádi řekneme na info@batortabor.cz.


Přihlásit se