Vracíme vážně nemocným dětem jejich ztracené dětství

Staňte se dobrovolníkem

Říká se, že je lepší dávat než dostávat. Daruj nám kousek sebe a pomoz nám vytvořit prostor, kde naši táborníci mohou vysoupit z komfortní zóny, překonat sebe sama a zažít úspěch. Bátor Tábor nabízí úžasnou komunitu a prostředí, kde můžeš pustit uzdu své kreativitě a vrátit se do dětských let. Využij této příležitosti a pomoz nám měnit životy a dodávat odvahu vážně nemocným dětem!

Dejte ze sebe tolik, kolik můžete. Hledáme dobrovolníky, kteří:

 • jsou starší 20 let
 • rádi tráví čas s dětmi
 • rádi vymýšlí zajímavé hry, aktivity
 • umí se vcítit do situace dětí, které potřebují pomoc
Přihlásit se!

Podívejte se jak to u nás chodí

Dobrovolníkem na Virtuálních programech 2021

Kvůli pandemii COVID-19 jsme všechny naše programy převedli do virtuální podoby: organizujeme virtuální tábory pro vážně nemocné děti ve věku 7 - 17 let a jejich rodinné příslušníky. Všechny naše programy probíhají přes Zoom a jejich součástíí je vše, co byste čekali na klasickém táboře: hry, písničky, tance, vyrávění, povídání. Každý účastník a dobrovolník zároveň obdrží "táborový balíček", který obsahuje vše potřebné k daným aktivitám, táborové tričko a další dárky. Na začátek léta zároveň chystáme i víkendy pro celé rodiny.

Staňte se průvodcem skupinky dětí a podporujte je během celého tábora, veďte půlhodinové bloky zaměřené na reflexi a zároveň se zapojujte do všech programů. Nebo naopak buďte vedoucím jednoho z programů, který děti navštěvují. Ať už to bude program vyrábění, vědeckých experimentů, médií, fotografování, divadla či hudby - vyberte si sami, co je vaší vášní a dejte do toho kousek sebe!

Přihlásit se!

Programoví vedoucí

Vedou na naše klasické táborové programy (vyrábění, vědecké experimenty, úniková hra, focení, atd) s návrhem jejiž programu vám pomůžeme nebo vám poskytneme již navžený program. Tento program během týdne vedete pro jednotlivé skupiny dětí, tedy 2x během týdne. Dále tito dobrovolníci vedou alternativní programy jako "Aktivně a lenošně" (aktivní a tišší aktivoty zahrnující tančení, říkanky, kreslení, rébusy, člení pohádek - 20 min blok) nebo "Dobrodružství v pyramidě" (interaktivní úniková hra) a další programové bloky v průběhu týdne, vždy individuálně. Zároveň jsou přiřazeni k jedné skupině dětí, se kterou se mohou účastnit programů vedených Skupinovým vedoucím.

Skupinoví vedoucí

Skupinoví vedoucí (dva dobrovolníci této pozice) vedou jednu ze skupin dětí (kam jsou děti zařazeny na základě věku). Účastní se s nimi programů a vedou bloky mimo hlavní programy - teambuilding, studijní čas, čas reflexe a sdílení, nebo jen společné povídání. Starají se o náladu ve skupině a postupné budování vztahů. Účastní se i bloků vedených programovými vedoucími, kde se účastní stejně jako táborníci a zároveň pomáhají vedoucímu pracovat se skupinou. Dále se i tito dobrovolníci můžou pustit do vedení alternativních programů a dalších programových bloků v průběhu týdne, vždy individuálně.

Termíny táborů

Virtuální tábory v průbehu školního roku: turnus I. (10. – 16. dubna) & turnus II. - teenageři (24. – 30. dubna), Víkendy pro rodiny: (28. – 30. května) & (18. -20. června), Letní tábory: turnus III. (19. – 23. července) & turnus IV. (23. – 27. července), více detailů ohledně časového harmonogramu jednotlivých turnusů najdeš v přihlášce.

Jak mám vědět, co dělat, jaké hry hrát?

Všechny dobrovolníky školíme, vysvětlíme jim metody zážitkové terapie, se kterou pracujeme, komunikační techniky, spacifika jednotlivých onemocnění, projedeme si strukturu tábora, zahrajeme si plno našich táborových her v online podobě a seznámíme se. Povinné školení pro nové dobrovolníky proběhne 27. - 28. března 2021, také online .

Důležité informace

Přihlášky se uzavírají ve středu 24. března. V případě dotazů kontaktujte programovou manažerku Evu na e.bochova@batortabor.cz. Pokud chcete mít všechny informace sledujte naši událost:

Dobrovolnictví v GO! Programu

Ne všechny děti se kvůli svému zdravotnímu stavu mohou zúčastnit našeho Bátor Tábora. Proto zážitkovou terapií přinášíme k i malým pacientům přímo do nemocnic. A nyní vzhledem k omezení návštěv i virtuálně! Děti může podpořit veselá společenská hra, vážnější rozhovor nebo společně vytvořené dílo. Našim hlavním cílem je vytvořit bezpečnou atmosféru, aby děti měly možnost vlastní volby, kontroly a autonomie, a to prostřednictvím bezstarostných hravých aktivit.

Náš tým GO! dobrovolníků začíná na podzim 2020 virtuálně navštěvovat děti z FN Motol v Praze a z Nemocnice v Ústí nad Labem. Návštevy probíhají každou středu 16:00 - 17:00.

Jak vypadá dobrovolník GO! Programu

 • je mu více než 20 let
 • je otevřený, pozitivní a kreativní
 • rád si hraje s dětmi
 • má minimálně 3 odpoledne ročně, která můžete strávit jako dobrovolník v nemocnici

Co díky programu získá?

 • naučí se metodu zážitkové terapie
 • profesionální školení
 • inspirativní, veselý a spokojený tým
 • podporu koordinátora během programů
 • setkání dobrovolníků

Přihlášky jsou nyní uzavřené, tým dobrovolníků budeme znovu rozšiřovat v první polovině roku 2021.


Přihlásit se!